Apie konferenciją

2019 m. rugsėjo 26–28 d. įvyko penktoji tarptautinė taikomosios kalbotyros konferencija „Kalbos ir žmonės: komunikacija daugiakalbiame pasaulyje“, skirta naujausiems Lietuvos ir kitų šalių mokslininkų tyrimams, susijusiems su sociolingvistikos, kalbų politikos, diskurso analizės, vertimo, kalbų mokymo ir mokymosi, kalbų įsisavinimo, kalbų testavimo, tekstynų lingvistikos, psicholingvistikos, pragmatikos ir kt. taikomosios kalbotyros sritimis.

Plenarinius pranešimus konferencijoje skaitė žymūs mokslininkai: Monika Schmid (Esekso universitetas, JK) „When is a bilingual an attriter? – Bilingualism as a two-way street“, Anna Mauranen (Helsinkio universitetas, Suomija) „Research writing in change: the influence of English as a Lingua Franca“ ir Danielis Perrinas (Ciuricho taikomųjų mokslų universitetas, Šveicarija) „Multilingualism and the Media: Identifying Critical Issues and Scrutinizing Ideologies of Research“. Danielis Perrinas taip pat yra Tarptautinės taikomosios kalbotyros asociacijos (AILA) prezidentas. Jis pasidalijo savo mintimis apie įvykusią konferenciją VU Naujienose: http://naujienos.vu.lt/tarptautines-taikomosios-kalbotyros-asociacijos-prezidentas-prof-dr-danielis-perrinas-didziuokites-tuo-ka-turite/.

Konferencijoje dalyvavo mokslininkai ir doktorantai iš Vilniaus universiteto, Lietuvių kalbos instituto, Vytauto Didžiojo universiteto, Kauno technologijos universiteto ir LCC tarptautinio universiteto. Taip pat konferencijoje pranešimus skaitė mokslininkai 15 užsienio šalių: Baltarusijos, Estijos, JK, JAV, Latvijos, Nyderlandų, Norvegijos, Rumunijos, Rusijos, Suomijos, Švedijos, Vengrijos ir kt. Konferencijoje pristatyti tinkamiausi metodai aktualiems kalbotyros klausimams tirti. Taip pat buvo pristatyta nauja knyga „Multilingualism in the Baltic States. Societal Discourses and Contact Phenomena“ (ed. S. Lazdiņa, H. F. Marten).

Publikacijos:

  • Pranešimų anotacijos bus publikuotos leidinyje, kuris turės ISBN numerį.
  • Konferencijos pranešimų pamatu parengti straipsniai bus publikuojami specialiame elektroninio mokslo žurnalo Taikomojikalbotyra.lt  numeryje 2020 m. Straipsniai bus priimami iki 2019 m. gruodžio 31 d.
  • Visi straipsniai bus recenzuojami žurnalo Taikomojikalbotyra.lt  numatyta tvarka.

Organizatoriai:

VU Lituanistinių studijų katedra
Lietuvos taikomosios kalbotyros asociacija LITAKA

Mokslinis komitetas:

Pirmininkė – Meilutė Ramonienė (Vilniaus universitetas, Lietuvos taikomosios kalbotyros asociacija)

Daiva Aliūkaitė (Vilniaus universitetas)
Carla Bagna (Sienos universitetas, Italija)
Jurga Cibulskienė (Vilniaus universitetas)
Ineta Dabašinskienė (Vytauto Didžiojo universitetas)
Ina Druviete (Latvijos universitetas, Latvių kalbos institutas)
Martin Ehala (Tartu universitetas)
Łukasz Grabowski (Opolės universitetas, Lenkija)
Shahzaman Haque (INALCO, Prancūzija)
Gabrielle Hogan-Brun (Bristolio universitetas, Jungtinė Karalystė)
Birutė Klaas-Lang (Tartu universitetas)
Sanita Lazdiņa (Rezeknės technologijų akademija, Latvijos nacionalinis švietimo centras)
Heiko Martin (DAAD informacijos centras Rygoje, Latvija)
Jūratė Ruzaitė (Vytauto Didžiojo universitetas)
Mila Schwartz (Oranim Academic College of Education, Izraelis)
Inesa Šeškauskienė (Vilniaus universitetas)
Giedrius Tamaševičius (Vilniaus universitetas, Lietuvių kalbos institutas)
Aurelija Tamošiūnaitė (Mainco Johanneso Gutenbergo universitetas, Vokietija)
Loreta Vaicekauskienė (Vilniaus universitetas, Lietuvių kalbos institutas)
Anna Verschik (Talino universitetas)

Organizacinis komitetas:

Lina Blauzdavičiūtė
Justina Bružaitė-Liseckienė
Eglė Gudavičienė
Kristina Jakaitė-Bulbukienė
Rita Juknevičienė
Lina Vaškevičienė
Loreta Vilkienė

Ankstesnės konferencijos

2016 m. 

2016 m. rugsėjo 28–29 dienomis Vilniaus universiteto Lituanistinių studijų katedra ir Lietuvos taikomosios kalbotyros asociacija LITAKA surengė ketvirtąją tarptautinės taikomosios kalbotyros mokslinę konferenciją „Kalbos ir žmonės: įvairovė ir darna“.

2013 m. 

2013 m. spalio 3–4 dienomis Vilniaus universiteto Lituanistinių studijų katedra ir Lietuvos taikomosios kalbotyros asociacija LITAKA surengė trečiąją tarptautinės taikomosios kalbotyros mokslinę konferenciją „Kalbos ir žmonės: erdvė, laikas, tapatybė“.

2010 m.

2010 m. rugsėjo 23–24 dienomis Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas ir Lituanistinių studijų katedra, Lietuvos taikomosios kalbotyros asociacija LITAKA ir Lietuvių kalbos institutas surengė antrąją tarptautinės taikomosios kalbotyros mokslinę konferenciją „Kalbos ir žmonės: dialogai ir kontaktai“.

2005 m.

2005 m. spalio 20–22 dienomis Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas, Lituanistinių studijų katedra ir Užsienio kalbų institutas surengė pirmąją tarptautinės taikomosios kalbotyros mokslinę konferenciją „Kalbos ir žmonės: dabartis ir perspektyvos“.